https://www.high-endrolex.com/12
Bio | FATE MAGAZINE
https://www.high-endrolex.com/12
Bio

Bio

Kapela Fate Magazine byla založena v roce 2008 a téhož roku vydala debutové album "Better way" , které obsahovalo hit "Každou vteřinou". Kapela na CD Better way vzájemně propojovala češtinu s angličtinou takže fanoušci měli na výběr čemu dají přednost. Kapela mediálně rostla a spojila se s kapelou Chinaski na jejím turné v roce 2009.

Ještě před začátkem turné došlo v kapele díky nečekané a velmi smutné události ke změně na postu bubeníka.
Turné kapela odjela s náhradníkem a hned poté došlo k ukončení činnosti kapely.

Cesty kluků z kapely FM se rozešly až do roku 2021, kdy se David Adámek frontman kapely rozhodl kapelu dát opět dohromady.

„Když jsem před deseti lety rozpustil kapelu Fate Magazine, nebylo to proto, že bych nechtěl tvořit muziku. Tragická událost v kapele, se kterou nikdo z nás nepočítal, smrt bubeníka Ladislava Špeciána, mě ale natolik poznamenala, že jsem neviděl smysl v tom dál pokračovat. Začal jsem závodit ve sjezdu na kole, koupil si karavan a cestoval po Evropě. S partou kamarádů jsme uskutečnili expedici do Afriky, kam jsme vezli dětem kola. Tam jsem si uvědomil, jak mají lidé k sobě blízko a umí se smát, i když nemají téměř nic,“ říká k situaci zpěvák kapely David Adámek.

„Došlo mi, že mé opravdové vnitřní naplnění je muzika. Začal jsem intenzivně psát songy a rozhodl se , že Fate Magazine musí pokračovat.

Nový singl Fate Magazine jsme s klukama vydali v roce 2021 a nesl název "Runaway" a v české mutaci "Nečekej". Rádia se ho ihned rozhodla nasadit a získali jsme nominaci v hudebních cenách rádia Evropa 2 v kategorii kapela roku.

V roce 2022 následoval druhý singl "Easy Again " a v současné době vyráží do éteru singl "Waste your time" a v české mutaci "Beztíže".

Všechny zmíněné singly získaly i svou vizuální podobu a najdete je na našem YT kanále.

28.10.2022 kapela Fate Magazine vydává svou druhou desku s názvem "Beztíže" , která obsahuje celkem 14 novinek.

Jako bonusy si opět můžete poslechnout i anglicky nazpívané verze.

Rok 2023 bude pro kapelu vstupem na koncertní pódia a na to se moc těšíme.

Sledujte nás na sociálních sítích

nebo streamujte na